مراجعه ۳۸۰هزار مصدوم نزاع به پزشکی قانونی تا پایان مهرماه

قوانین پزشکی قانونی
مراجعه به پزشکی قانونی نیازمند معرفی‌نامه از مراجع قضایی یا انتظامی است

بر اساس گزارش منتشر شده از پزشکی قانونی کشور، در هفت ماهه سال جاری حدود ۳۸۰هزار نفر مصدوم نزاع به پزشکی قانونی سراسر کشور مراجعه کرده‌اند.

بر اساس آمار منتشر شده از سوی پزشکی قانونی کشور، تا پایان مهر ماه سال جاری در مجموع ۳۷۹ هزار و ۳۵۴ مصدوم نزاع به مراکز پزشکی قانونی کشور مراجعه کردند که نسبت به مدت مشابه سال پیش کاهش ۲٫۲ درصدی را نشان می‌دهد. در این مدت ۲۶۱ هزار مرد و ۱۱۸ هزار زن به عنوان مصدوم به پزشکی قانونی مراجعه کرده‌اند.
در مدت یاد شده، تهران با حدود ۶۰هزار نفر مراجعه کننده بالاترین آمار را داشته است و هرمزگان با حدود ۲هزار نفر، کمترین میزان مراجعه مصدومین به پزشکی قانونی را داشته است.

نکته:

لازم به ذکر است که مراجعه به سازمان پزشکی قانونی کشور نیازمند معرفی‌نامه از مراجع قضایی یا انتظامی است. از طرفی در این سازمان امور درمانی پزشکی صورت نمی‌پذیرد، بنابرین اگر شخصی متحمل آسیب، صدمه یا جراحت به سبب نزاع، عسر و حرج و … شود، ابتدا باید به مراکز درمانی مراجعه کرده و بعد از اینکه مراجل قانونی طی شود، با معرفی‌نامه به پزشکی قانونی ارجاع داده می‌شود.

بیشتر بخوانید:

گروهی از وکلای پایه یک دادگستری در مرکز قاف آماده ارائه مشاوره‌های حقوقی و کیفری هستند. برای ارتباط با ما کافیست شماره خود را در فرم زیر وارد کنید تا کارشناسان قاف در سریع‌ترین زمان مکن با شما تماس بگیرند:

جهت گفتگو با وکلای تخصصی قاف، شماره تلفن همراه خود را وارد نمایید.

  • Hidden
  • Hidden

سوالات متداول قاف

آیا بعد از نزاع می‌توان به پزشکی قانونی مراجعه کرد؟

خیر، بعد از هر گونه جراحت یا آسیب، ابتدا باید به مراکز درمانی مراجعه کرد، در مراحل بعدی و با داشتن نامه قضایی می‌توان به پزشکی قانونی مراجعه کرد

آیا در سازمان پزشکی قانونی امور درمانی صورت می‌گیرد؟

خیر، بر خلاق نام پزشکی قانونی، هیچ گونه امور درمانی در این مرکز انجام نمی‌گیرد، بنابرین افراد مجروح نباید برای درمان خود به پزشکی قانونی مراجعه کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *