گروگانگیری قاتل عاشق در قم با دستگیری گروگانگیر به پایان رسید

گروگانگیری بعد از قتل
شخص قاتل که بعد از ارتکاب قتل، شش نفر را گروگان گرفته بود، با دخالت پلیس و نیروهای ویژه و بدون اینکه گروگان‌ها آسیب ببینند، دستگیر شد

ظهر امروز شهرک فاطمیه قم شاهد یک گروگانگیری بود، جایی که قاتل فراری پس از فرار از صحنه جرم، ۶ زن را در اتوبوس شرکت واحد با سلاح گرم به گروگان گرفت.

گروگانگیری در قم

ظهر امروز نیروهای ویژه پلیس با آگاهی از گروگانگیری در یک دستگاه اتوبوس شرکت واحد، راهی شهرک فاطمیه قم شدند، جایی که یک قاتل فراری پس از جنایتی هولناک و قتل پسری جوان در یک ماجرای عشقی، تعدادی از مسافرین اتوبوس را به گروگان گرفته بود.
شروع ماجرای این قاتل به دو سال قبل باز می‌گردد، جایی که به دنبال مخالفت دختر مورد علاقه‌اش با ازدواج و درگیری با برادر دختر، گوش برادر دختر را برید و به دنبال این اقدام و شکایت خانواده دختر به دو سال زندان محکوم شد اما مدتی پیش و پس از آزاد شدن از زندان، به نیت انتقام‌جویی بار دیگر به سراغ برادر دختر رفت و او را به قتل رساند.
پس از این قتل در حالی که پلیس در تعقیب قاتل بود، وی با متوقف کردن اتوبوس شرکت واحد و به گروگان گرفتن مسافرین آن با اسلحه گرم و سرد سعی داشت به هر شکل ممکن خود را از دست نیروهای ویژه پلیس خلاص کند.
به دنبال اعلام این خبر، نیروهای ویژه ضد گروگانگیری پلیس در محل حاضر شدند و در عین حال که به دنبال راهی برای دستگیری قاتل بدون آسیب به گروگان‌ها بودند، مذاکره با گروگانگیر را نیز آغاز کردند. این مذاکرات در حوالی ساعت ۱۵٫۳۰ به نتیجه رسید و یکی از گروگان‌ها که خانمی مسن بود از چنگال قاتل فراری آزاد شد اما همچنان پنج گروگان دیگر در اتوبوس حضور داشتند که بر اساس اطلاعات رسیده به پلیس همگی آن‌ها خانم‌های حاضر در اتوبوس بوده‌اند.
این گروگانگیری می‌توانست به یک جنابت هولناک دیگر توسط قاتل عاشق تبدیل شود اما در حدود ساعت ۱۶ نیروهای ویژه رهایی گروگان پلیس وارد عمل شدند و بدون آسیب به گروگان‌ها موفق به دستگیری گروگانگیر شدند.

(ویدیو) فیلم لحظه دلهره‌آور دستگیری گروگان‌گیری در قم

 

هنوز جزییات بیشتری از این ماجرا منتشر نشده است اما بر اساس اعلام پلیس تمامی گروگان‌ها در سلامت کامل هستند و گروگانگیر نیز هم اکنون در زندان است تا به زودی به دلیل ارتکاب این جرایم خشن روانه دادگاه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *